Gecumei

ANIME FEST

ANIMEFEST2012

Letos byla změna.Přesun na Brněnské vystaviště.
V kostce, první den program skvělý, druhý tak do 13:00. Pak sme animefest opustili,zbytek programu byl nazajímavý. Odhlasovali sme AMV,i COSP..Nejvíce mě zarazilo absolutní sražení anime Katekayo Hitman Reborn, které prý není IN. Tady bych oponovala. Nejen že je v Japonsku ,kromě Anime ONE PIECE nejvíce aktualní,ale dokonce má i svoje CONY, každy rok. 
http://www.youtube.com/watch?v=QK7RdqCs_Rc

konají se 2 do roka v Dubnu a řijnu.

Osobně nevidim na tom CONU že by tam sedělo jen 5 LIDI :D ale asi hold ČR a animax nebere v úvahu celosvětový průměr sledovanosti anime. Nepočítam další a další anime. Je jich vice ne jen KHR.  Tot vše ke kritice.

Z programu

Uvitaní se nedalo stihnout,absolutní přeplnění rotundy :D takže sme se vesele odporoučeli do salu C kde probíhalo AMV, následně mlsné jazyčky povedená soutěž.Shlédly sme ji japonské šachy Shogi.
Sobota.

Fanfikce -skvělá přednáška,obsáhla.
Mothy a soutěž kostymů skvěla, jen cosplayeři trošku dělali problémy sami a moderatorce to nijak neusnadnili- horší bylo dostat se tam. Kapacita omezená. Dokonce jedna divčina utekla s velmi vulgarním slovníkem a neni se čemu divit, když Pánské osazenstvo se chovalo jako na tankodromu a nebrali v úvahu že jsou tam slabší holky a drtili je svou silou mezi dveřmi. Ale hold se stím nedalo nic dělat. Přesun na výstaviště skrz prostory a přesun byl dobrý. jen Rotunda asi nebyla zrovna dobrý nápad. Při jeji kapacitě.Navic i minimum prostoru pro stánkaře a při akcích se jedinci nemohli ani dostat kam chtěli přes to kvantum lidí.

Zbytek animefestu byl nezajímavý před cosplay divadlem sme areal opustili a snámi v tu chvíli odjiždělo asi 70 lidí s podobnými názory, nepřipravené, malé prostory, nezajímavá témata. Dokonce na vlakači sme potkali partičku asi 30 lidí, která odjižděla směr Praha domů, stím že čekali lepší program a tohle je silně zklamalo.

Není každy fest sice idealní,ale aby v 13.00 opustilo zaráz 70 lidí fest stím že zbytek programu je o ničem.. asi je někde chyba. Je pravda že se nezavděčí každému, ale i já skalní fanoušek anime již 18 let s pravidelnou učastí areal opustila zklamaná.

Nakonec hodnocení Festů před -nejlepší rok 2011.2009,2008
slabší 2010,2007
Nejslabší 2012
Žádné komentáře
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."