Gecumei

Japonská hudba

Buck-Tick

 je japonská rocková skupina, která má pět členů: Sakuraie Atsushiho (zpěv), Imaie Hisashiho (kytara, druhý hlas, zvuky a theremin), Hoshina Hidehika (kytara a druhý hlas), Higuchiho Yutaky (basová kytara) a Yagamiho Tolla (bicí). Zformovali se v roce 1984 a od té doby jsou téměř nepřetržitě aktivní. V průběhu své kariéry experimentovali s mnoha odlišnými hudebními žánry, včetně punku, post-punku, nové vlny, goth, industrial, elektronické hudby a klasického rock’n’rollu.

Spolu s X Japan jsou Buck-Tick běžně označováni za zakladatele vlny visual kei, třebaže nikdy nebyli typičtí představitelé. Členové mají navíc ke své dlouholeté a produktivní kariéře jako skupina i sólové projekty a spolupracovali s mnoha známými umělci, japonskými i zahraničními.

    * Sakurai Atsushi (櫻井 敦司, přezdívka Acchan nebo At-chan): zpěv
    * Imai Hisashi (今井 寿, přezdívaný Imai): kytara, theremin, druhý hlas a různé zvuky
    * Hoshiho Hidehiko (星野 英彦, známý jako Hide): kytara a klávesy
    * Higuchi Yutaka (桶口豊, známý pod přezdívkou U-ta): basová kytara
    * Yagami Toll (ヤガミ・トール, přezdívka Anii, Aniki. Toto jméno je také pseudonym, skutečné jméno není známo.): bicí

Přes svá odlišná příjmení, Yutaka a Toll jsou bratři.

(Pozn.: Jména jsou psaná japonským způsobem, tj. první příjmení, druhé křestní jméno.)

Hudba Buck-Tick se v průběhu let výrazně vyvíjela. Svá raná léta nazývají „vyloženým punkem“. Používali jednoduché rytmy a akordy, písně byly většinou v durových stupnicích a v textech často využívali angličtinu. S příchodem „Taboo“ a v průběhu „Kurutta Taiyou“ začali experimentovat s temnějším a dospělejším zvukem. Při „Darker Than Darkness –style 93-“ se vyvinuli do tvrdšího, hard-rockovějšího zvuku, který v jejich díle dosud přetrval, a který až do dob „Mona Lisa Overdrive“ kombinovali s elektronikou. V posledních letech u „Juusankai wa Gekkou“ vědomě přijali gotické pojetí, které zkombinovali s retro rock’n’rollem u alba „Tenshi no Revolver“.

Některé elementy v jejich hudbě přetrvávají, například drnčivé kytarové akordy, výrazné basové tóny, skřípavý rámus elektronicky narušených zvuků a rozpolcené melodie, které klouzají mezi durovými a mollovými stupnicemi, stejně tak Atsushiho charakteristický sytý baryton. Atsushi je známý pro své dekadentní texty, které skládá převážně v japonštině, ale často naráží i na existenciální psychologická témata. Imai složil mnoho písní, které připomínají příběhy science-fiction, včetně témat jako například umělá genetické manipulace a počítačové pirátství, ale poslední dobou odbočil spíše k jednoduchým milostným písním.

Sakurai Atsushi a Imai Hisashi vytvořili, společně s Raymondem Wattsem, Saschou Konietzkem a Luciou Cifarelli, skupinu Schwein, se kterou vydali album "Schweinstein" a následně EP remix "Son of Schweinstein".

Imai také působí v tříčlené skupině Lucy, kde hraje na kytaru a zpívá. Skupina vydala dvě alba, „Rockarollica“ a „Rockarollica II.“

Sakurai vydal pod svým jménem sólové album „Ai no Wakusei“ („Planeta Lásky“), pro které napsal texty a nazpíval vokály. V roce 2004 se také odehrál jeho herecký debut, ztvárnil postavu lovce upírů v krátkém filmu Longinus režiséra Ryuuheie Kitamury.

Yagami Toll vydal sólové album „1977/Blue Sky“ se skupinou nazvanou „Yagami Toll and the Blue Sky.“ Koncept tohoto alba se zabýval smrtí Tollova staršího bratra, který také hrál na bicí a zemřel v roce 1977.

Higuchi Yutaka působil v kapele „Wild Wise Apes“, ve které hrál na basovou kytaru. Skupina vydala jedno album, „3rd World“.

Hoshino Hidehiko v roce 2007 založil skupinu Dropz, ve které hraje na kytaru a klávesy. Začal s touto kapelou, protože chtěl experimentovat s elektronickou hudbou. Skupina vydala jedno album, „Sweet Oblivion“, ale zatím neuspořádala žádné koncerty
Žádné komentáře
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."