Gecumei

Japonská hudba

KAT-TUN

 je japonská, šestičlená popová skupina. Její název se skládá z počátečních písmen jmen jejích členů:

    * Kamenashi Kazuya (23.2.1986)
    * Akanishi Jin (4.7.1984)
    * Taguchi Junnosuke (29.11.1985)
    * Tanaka Koki (5.11.1985)
    * Ueda Tatsuya (4.10.1983)
    * Nakamaru Yuichi (4.9.1983)

agentura: Johnny´s Entertainment

Jako věršina j-pop idolů se členové KAT-TUN věnují kromě hudby a tance i herectví a mají vlastní televizní show "Cartoon KAT-TUN". Je to jedna z nejpopulárnějších skupin v Japonsku a jejich debutového alba se prodalo přes milion kusů, což je japonský rekord.

V roce 2001 se člen "KinKi Kids" Koichi Domoto rozhodl vytvořit taneční skupinu, která by ho doprovázela při jeho vystoupeních. Vybral si Kamenashiho, Akanishiho, Taguchiho, Tanaku, Uedu a Nakamaru a pojmenoval je KAT-TUN. Původně měli zůstat jen u tančení, ale přitáhli na sebe tolik pozornosti, že se z nich stala regulérní j-popová skupina.

22. března 2006 vydali dlouho očekávaný debutový singl "Real Face", zároveň s ním vyšlo i album "Best of KAT-TUN" a koncertní DVD "Real Face Movie".

V období mezi 12. říjnem 2006 a 19. dubnem 2007 se Akanishi Jin věnoval studiu v USA a KAT-TUN bez něj vydali album "Cartoon KAT-TUN II YOU" a singl "Bokura no Machi De".

Po svém návratu se Jin opět připojil ke skupině a 6. června vydali společně čtvrtý singl "Yorokobi no Uta".

KAT-TUN mají i svou televizní show s názvem Cartoon KAT-TUN. Zvou si do ní různé osobnosti, kterým dají dopředu vyplnit dotazník o 100 otázkách a následně s nimi ty zajímavé probírají. Součástí této show je "DAT-TUN 5", kdy se v šipkách utkají členové KAT-TUN se zvláštním hostem. Tato show se vysílá od 4. dubna 2007 a jejími hosty byli například zpěvačka AI (zúčastnila se koncertu LIVE EARTH Tokio), Musashi (kikcboxer), členky japonské fotbalové reprezentace, nebo americká R´n B hvězda Ne-Yo a jako speciální host "DAT-TUN 5" se objevila Avril Lavigne, jejíž song "Girlfriend" zaznívá v úvodu každého dílu.

KAT-TUN se objevily v několika muzikálech a dvakrát do týdne uvádí show v rádiu.
Žádné komentáře
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."