Gecumei

Význam slov

Otaku nebo Wotaku???

Jaká je správna definice?
 Hledala sem všude ,napřed na blozích ostatních fanoušku anime,co sem ale zjistila mě nepotěšilo.Všude se preferovalo slovo "Otaku" a ještě k tomu  veškeré informace byly zcestné a nebo neúplné,popřípadě uplné hovadiny( když budu slušná)

Objevovali se informace že Otaku je mírumilovný člověk,který něco dělá, nebo Miláček lidí.Dokonce sem padla na blog kde bylo velice zastarale informováno že Otaku je člověk klidný a mírný a zajímající se o nějakou hračku,a podle mě až trapně na několika blogách okopírováno.

Hledala sem tedy dál a našla na wikipedii něco málo.No spíš toho tam bylo hodně,ale v podstatě o ničem,a opět se nedalo uznat co je pravda a co lež. Začala sem tedy hledat ve světě,a našla jednu japonsko anglickou stránku a co sem zjistila mě velice překvapilo.

V doslovném překladu Otaku- váš dům ,nebo váš domov.
Jenže při probraní slovníku sem zjistila že se nejedná o domov jako takový,ale o psychický stav osoby.
V překladu to tedy Otaku značí váš mentální a psychologiký stav mysli.(pomatení,schizofrenie atd)

Od doby Miyazakiho incidentu, tradičního užití slova "otaku" byl ve většině případů uznán jako velice hanlivé slovo a v Japonsku se vůbec nepoužívá. Některý "Otaku" by mohl mít protesty že to tak není,ale pravda je opakem,V japonsku se slovo "Otaku" používá velice málo a je to velice sprostý a hanlivý výraz pro člověka.Většinou se tak popisuje i osoba která nemá žádné přátele a po čase páchá sebevraždu.

"Co definuje  otaku?" je complikovaná osobnost,s činy né zrovna shodnýmy z kodexem japonského slušného chovaní.

 Media se svou honbou za senzacemi zjistili i to že :"Do roku 1988 se tento výraz "Otaku"používal pouze a jenom v psychyatrických nemocnicích jako označení pro pacienty. Většinou se to týkalo mužu,a v menším množství žen.Jednalo se o pacienty s psychickým vyšinutím až pomatením osobnosti."

 William Gibson hovory otaku prohlásil za "pasivní obscesi"  Volker Grassmuck popisuje je jak "dezinformované fetišisty". Moje vlastní definice:" plně souhlasím s prohlášením Myazakiho že je to hanlivý výraz,který by se neměl vůbec vyslovovat,stejně jak je tomu v japonsku a beru ji jako i v japonsku jako velice hrubou uražku člověka jako takového.Přikloňuji se spíše k verzi WOTAKU-původní neskomolené verzi,která popisuje specializovaného člověka na jeden koníček.

Wotaku je totiž správné zařazení milovníka Japonského anime a mangy,hudby a kresby.

Představte si  jak strašný to bylo byt budoucí 25 rok starý fanoušek anime v Japonsku a neříkat o sobě že jste "Otaku"(který není úplně považovan za normálního).A přihrnou  k vám  lidi "Otaku" začnou se chovat  velice pohrdavě a s důvodem  že ty musíš  musí být sociopatický šílenec jen protože se jako on nedíváš  na anime a nebo slovo "otaku" nevnimáš jako své nové zařazení,když na anime koukáš. Jaký význam má tedy slovo  "otaku"? Je to  negativní associalní člověk se zvířecími výrazy pokud nejste na tom stejně jako on,nikdy ho nepochopíte.

Zděšením ale pro mě bylo že na celém světě kriminalisté označují  většinu Aktualních Hackrů "Otaku". Příkladem je třeba  akce v Amerických medíích,kteří při akci hledáme "Otaku" Zjistili že většina Kriminalistů v americe s velkou negativní reakcí tak označují Hackery celého světa.A jaké koliv zaslechnutí tohoto slova je pobizí k iniciativě zatýkat s důvodem Hacker.
Poslední komentáře
05.06.2008 17:47:53: Hejto sem nevěděl. Jinak super článek.Doufám že toho přidáš víc. XDsmiley${1}
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."