Gecumei

Zvyky

Studium na všech stupních japonských škol je velmi náročné, atak bez nadsázky znamená vstup do 1. třídy základní školy pro japonské děti konec bezstarostného dětství.
V asijských zemích nemají vánoční svátky jako v Evropě či v Americe. V Asii se totiž konají oslavy Nového roku a jelikož mne zajímá japonská kultura, tak to budou "Vánoce po Japonsku".

S příchodem moderní doby ztratily novoroční oslavy mnoho na svém lesku a barvitosti, ale stále zůstaly velkou událostí v životě všech japonských rodin, které se na ně připravují již řadu týdně před koncem starého roku.
Druhy čajíků
Každé druhé pondělí v lednu slaví Japonci tento státní svátek pro ně zvaný Seidžin nó hi.
Katana

Čaj je název pro produkty z mladých lístků, poupat nebo mladých výhonků čajovníků (Thea sinensis aj.). Obsahuje kofein a třísloviny.

Čajovník je rostlina z čeledi čajovníkovitých, roste asi v padesáti druzích v tropech a subtropech. Je to vždyzelený keř nebo strom, plod je tobolka. Pěstovaný čajovník čínský má tuhé listy a jednotlivé bílé pětičetné květy. Sušené a většinou fermentované listy obsahují kofein, theobromin a další alkaloidy, třísloviny (tanin) a silice.
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."