Gecumei

Hanyou a Akanishi

Inuyasha 4 část 1

PRVNÍ BITVA čast 1
Pomalu se už stmívalo, když se najednou z venku ozval hluk a do Kaedina domku vběhl nějaký, vyděšený muž. " Kaede-sama, na vesnici zaútočili bandité, co máme dělat?" Kaede se probudila a koukla na muže, který tam stál celý rozklepaný a udýchaný. "Hned jsem venku Mamoru. Schovej zatím všechny děti, ženy a starce. Probudím ještě Sayu a Osaka a přijdeme vám na pomoc. Kaede se sklonila nad spícím Osakem a snažila se ho probudit. " Vstávej chlapče, musíš mi pomoci, jsou tu bandité. Tvoje umění se bude hodit." Naštěstí Osaku byl zvyklý nespát příliš tvrdým spánkem a okamžitě se probudil. Mamoru mezitím vyběhl ven, splnit Kaediny příkazy. Osaku mezitím vyskočil na nohy a rychle vzal do ruky katanu. Brnění měl naštěstí stále na sobě, takže se nemusel zdržovat jeho oblíkáním. Jenom se podíval, jestli je stále pevně zapnutý a chystal se vyrazit. "Kolik jich je Kaede?" zeptal se. Během toho všeho se probudila i Saya. "Co se děje? Chci spát." Pak si ale všimla, že Kaede i Osaku si beru zbraně a tváří se velmi napjatě. Osaku se na ní nepříjemně podíval, bylo vidět, že je stále ještě zklamaný, že s ním nešel samotný Inuyasha, ale jenom jeho dcera. "Okamžitě vstávej." řekl nevrle. "Musíme ochránit vesnici..tedy pokud nám s tím dokážeš pomoci" ušklíbl se. Kaede si toho (možná záměrně) nevšímala a mluvila dál k Osakovi. "Ještě nevím kolik jich je, snad nám to Mamoru řekne venku, pokud už tu nejsou. Sayo ty vstávej, nesmíme otálet." Řekla a žďuchla do Sayi lukem. Osaku ještě jednou sjel Sayu pohledem a vyšel ven aniž by na ni počkal. Nagoka ho třemi skoky následovala. Saya se naštvaně podívá za Osakem a zavrčí: "vždyť už jdu" a v duchu si myslí, se nezblázni, rychlé vstávání nedělá nikomu dobře. Jenže pak se zvenčí ozve bolestivý výkřik a sténání. Když to Saya uslyší okamžitě vyskočí na nohy. V místnosti je už sama, protože i Kaede už vyšla ven. Na nic už nečeká, popadne luk a šípy a vyběhne ven ze dveří. Muži z vesnice, kteří byli uznáni za schopné boje stojí v hloučku uprostřed vesnice.

Kaede se sklání nad mužem, kterého očividně jeden z banditů zasáhl šípem do břicha. Osaku křičí na vesničany, aby si pospíšili. Bandité, už totiž dosáhli okrajových částí vesnice. Saya se přidá ke Osakovi a vesničanům. Osaku si jí všimnul a řekl: "no to je dost, doufám, že s tím umíš zacházet." Ukázal na luk, který Saya držela. Saya se zamračila a zatvářila uraženě. " No samozřejmě, myslím, že lépe než ty s tou tvojí katanou! Učila mě matka a zbytek umím od otce." Osaku se uchechtl. Saya si zlostně dupla. Osaku se už na ní ale nedíval. "Tak mi to dokaž." Řekl a ukázal směrem na západ, kde se objevili bandité na koních. Saya si nakročila a natáhla tětivu. "Tak se dívej." Šíp vystřelil ohromnou rychlostí a zasáhl jednoho z mužů přímo do krku. "Skvěle" křikl Osaku, ale ani se na Sayu nepodíval. Vyskočil na proměněnou Nagoku a vyrazil směrem k bandě. Sayu Osakova rychlost překvapila, ale zaváhala jenom na chvilku a hned běžela za ním. Samotnou jí udivovala rychlost, jakou dosáhla prostým během. Bylo vidět, že je opravdu po otci. Kaede zůstala radši s vesničany a jenom pozorovala jak si Osaku se Sayou povedou. Osaku se vrhnul přímo doprostřed banditů a začal je sekat katanou jako smyslů zbavený. Byl naučený mít v mysli stále jenom boj s démony, a proto se mu často stávala, že i v lidech viděl nebezpečně příšery. Všude stříkala krev a bandité se skoro nezmohli na protiútok. Ale přesto bylo vidět, že pobít všechny Osaku nemůže. Proto vykřikl na Sayu: "měla by sis pospíšit. První zabíjení je třeba si užít!" Saya se zrazila, teprve teď si uvědomila, že poprvé v životě někoho zabila. Jenže jí v tu samou chvíli došlo, že má povinnost ochránit sebe i ostatní. Vrhla se Osakovi na pomoc. Používala luk i nově objevené drápy, se kterými zacházela jako by je měla odjakživa. Osaku se na ní konečně podíval, ale pak se k ní otočil zády tak aby je měli oba zakrytá. "Možná přeci jen něco umíš…Pozor!" Saya se usmála a rychlým výpadem rozpárala hrudník banditovi, který na ní útočil z boku. "Taky nejsi špatný," řekla Osakovi a strčila do něj jemně zadkem. Osaku se zarazil a překvapeně zíral. Kdyby mu v tu chvíli nepomohla Nagoka, už by byl bezhlavý. Bandité, konečně pochopili, že tady nemají šanci a pomalu se začali obracet na útěk. Na zemi se válelo snad 15 mrtvol s různými zraněními. Bylo dobře poznat, koho zabil Osaku katanou a koho Saya drápy. Saya vyběhla na mírný pahorek, aby se přesvědčila, že přeživší bandité opravdu utíkají. Jenže si nevšimla polomrtvého, těžce zraněného muže, který ležel pod kopečkem. Bandita se v posledním zoufalém gestu napřáhl a z posledních sil vrazil svoje kopí Saye do břicha…

Saya vyděšeně padá k zemi a svírá ji obrovská bolest,zmateně se podívá směrem k útočníkovi ale ten je již mrtev.Padne na kolena a dívá se směrem na Osaku,ale začíná se jí roplývat pře očima.Vyděšeně zakříčí :"Osaku.......!!!"Osaku vytřeští oči a neví co má dělat:"Sayoo....S..Sayoo!!"Saya se ještě z posledních sil snaží vydržet,ale bolest je strašná:"Osaku pomoz mi??"a po těchto slovech upadá do vysvobozujícího bezvědomí.Osaku se konečně začne hýbyt a vrhne se k Saii,chytí ji do náruče a nese ji rychle za Kaede,šeptá ji do ucha:"vydrž Sayo...vydrž prosím tě,,,už ti nebudu nadávat...ani nic jinýho.Prosím!!"

Kaede přibíhá k Osakovi a Saye:"Co se stalo proboha"a uvolňuje jim cestu ke své chýši.Osaku se na ni se strachem podívá a utíká za ní k domku:"Jeden z těch banditů ji zranil a ztratila hodně krve.Musíš ji pomoci,nesmí umřít"a pozoruje Saiin bledý obličej,musí až odvrátit zrak jak si to dává za vinu,že je takhle zraněná.Kaede pomáhá zatím uložit Osakovi Sayu na jednu z rohoží a rychle si připravuje ingredience,aby mohla rychle vytvořit potřebnou mast na ránu."Osaku rychle nebo bude pozdě!"

Saya pootevře oči a vidí pred sebou jen rozmazané tváře a dostaví se náhle velká bolest a opět upadá do bezvědomí.Osaku se snaží pomáhát ale je rozpačitý,takhle ženu ještě neviděl a sestra a matka se nepočítaji,rozpačitě tedy rozhrne Saye oblečení a odhalí hlubokou ránu a podívá se na Kaede celý červený :"Prosím ...prosím...zachraň ji"šeptá velmi potichuKaede se na něj podívá jak je celý červený,a usměje se (ach ta dnešní mladež)a vytrhne to z pozorování Sayii:"Chceš tu zůstat?Jestli ne stačí říct"a zakroutí nad ním hlavou a věnuje se dále míchání léku.Osaku se chvilí rozhoduje a pak cely červený zbaběle utíká ven.

Kaede domíchá lék a opatrně začne ránu potírat,aby ji zastavila krvácení a rána se ji rychleji zahojila,nakonec vezme ještě obvazy a ováže ji celou hruď."Už můžeš vejít ,je to v pořádku,teď už jen musíme čekat"a posadí se vedle Sayii na rohož a čeká na Osaka.Ten pomalu vejde dovnitř a vyhýbá se úmyslně pohledu na Sayuu:"Určitě se uzdraví??"A přemýšli nad tím co by mu asi udělal Inuyasha kdyby tu teď byl a Saya umřela.

Kaede mu pokyne aby se posadil:"Bude v pořádku,jen musí chvíli bojovat sama,a musíme se o ni starat aby nedostala Infekci"a podívá se starostlivě na Sayuu.Osaku si sedne nervozně vedle Kaede a ptá se jí:"a můžu nějak pomoci?Dá se něco dělat,nebo opravdu musíme jenom čekat?"Kaede se na něj podívá a vidí v jeho očích obavu:"Je to už jen na ni a na naší péči,ale jestli chceš pomoci,tak zajdi pro čistou vodu budeme ji potřebovat"a ukáže na džber u dveří.Osaku chytá džber a okamžitě vybíhá ven a po chvíli se udýchaný a špinavý od blata a celý červeny vrací zpět a podává Kaede džber:"bude to stačit?"a stále na Sayu nekouká.

Kaede se v duši směje,nad jeho stydlivostí a nad jeho roztržitostí,hbitě si představila co se mu asi stalo že je tak zřízený,určitě ve svém strachu o ni někde zakopl a rozlil všechnu vodu a teď vypada takhle,naoko se na něj zamračí a jemně ho pokárá,"ty špindíro a rychle ven se na sebe podívej!" Osaku se na sebe podívá a celý zbledne,vyhne se pohledu na Sayu a promluví ke Kaede?"Kdy se tak přibližně uzdraví??"Kaede se podívá na roztržitého Osaka a odpoví:"počkáme do zítra menší čas ji na zotavenou dát nemůžu."Osaku se na ní podívá:"Dobrá"pomalu se otočí na Sayu ale při pohledu na ní se začné třást a radši se zvedne a vyjde ven mezi dveřmi ještě promluví:"Raději se projdu."Kaede se na něj zmateně podívá a říká si potichu pro sebe:"Copak toho chlapce tak trápí,má tak velky strach o Sayu nebo o svoji matku??"Saya pootevře oči a stále cítí tu bolest,ale už je menší,všimne si že vedle ní sedí Kaede a s velkou námahou ji chytne za ruku a podívá se na ni.Osaku stojí venku a zírá do nebe a říká si pro sebe :"Už nikdy víc".Kaede se překvapeně se podíva na Sayu a ihned ji potře rty vodou aby mohla mluvit.Osaku se pomalu prochází po vesnici a snaží se uklidnit a říka si pro sebe:"Bude v pořádku,,,,bude v pořádku.....bude v pořádku...."Saya velmi tiše promluví."Kde je Osaku?"Kaede:"je venku mám ho zavolat??"Saya:"Ano." a s námahou se pokoučí se posadit. Osaku sedne si pod posvátný strom a opře si hlavu do dlaní a říká si pro sebe."Prosím."

Kaede vychází ze dveří a rozhlíží se kde je Osaku ale nevidí jej,zakřičí tedy:"Osako pojď sem,někdo chce s tebou mluvit"Osaku uslyší hlas Kaede a zvedne se:"Už běžím Kaede-sama"a doběhne k chajde a vstoupí dovnitř.Saya se těžce pozvedne na lokty a usměje se na něj:"Tak co měl si o mě strach??"Osaku zrudne:"Samozřejmě že jsem měl o tebe strach" a ani se na ni nepodívá,pohled má upřený do země.

Kaede odchází a nechává oba mladé o samotě.Saya pokyne mu ať se posadí:"proč se na mě ani nepodíváš??"Osaku se na vteřinku na Sayu podívá :"Musíš být na sebe opatrnější."Zamumla si pro sebe.

Saya se začervená a dívá se na Osaka."To jsi měl opravdu o mě strach??"Osaku naštvaně:"A co jsi čekala!!"křikne na ni ,pak si uvědomí co děla a cítí a omluvně skloní hlavu:"promiň.Saya se na něj překvapeně podívá,ale ozve se velká bolest,a tak přivře oči před bolestí a ulehne zpět na lůžko.Osaku vyděsí se:"Sayo,,,jsi v pořádku..řekni něco!!!"Saye se bolestí zkříví obličej,,:"prosím chyť mě za ruku ať tohle vydržím??"Osaku chvíli nerozhodně stojí nad Sayou:"Když já nemůžu!"a začne ustupovat z místnosti a je celý bledy.

Saya pootevře oči a podívá se na něj:"co ti je??"Osaku couve dále až narazí zady do stěny chyše:"ne ne nic mi není!!Já..já sem v pořádku,"najednou je rozčílený,"zavolám Kaede aby ti pomohla.Saya zavírá oči a je zmatena jeho chováním:"Dobře zavolej ji."Osaku rychle vyběhne ven a vydechne si :"Kaede-sama,rychle pojďte.Saye se přitížilo"křičí na celou vesnici.Kaede se zamračeně podívá na Osaka:"co se stalo??"Osaku se na ní také podívá se strachem v očích:"Nevím najednou ji to začalo bolet" a ukazuje směrem k chýši.

Kaede se rozběhne i na svůj věk velice hbitě a utíká k chýši a vběhne dovnitř a kouká na Sayu,která se na zemi kroutí v bolestích a rychle k ní kleká:"Sayo copak je??"a rychle rozdělává obvazy a spatří z rány trčet kousek hrotu,kterého si předtím nevšimla.Osaku zatím zůstavá venku a odmítá jít dovnitř a mluví si pro sebe:"Chovám se jako Idiot,,ach jo,,,."Saya zakříčí bolestí když ji Kaede vytrhne hrot z rány a omdlí.Osaku uslyší výkřik a rychle vběhne dovnitř:"Co se děje,co se stalo??"Kaede drží vítězně hrot v ruce,a zmateně teď kouká z Osaky na nahou Sayu,zachová duchapřítomnost a křikne na něj."Co okouníš honem mi podej tamhle tu mast"Osaku se zarazí a spatří že tam leží Saya nahá celý zrudne a okamžitě zavírá oči,a snaží se podat Kaede mast,tápe po regálech a nahmátne jednu lahvičku:"Tady to je....ehm.."Kaede začne se smát nad Osakovou stydlivostí:"Otevří oči lezeš mi do spíže!"a směje se dálOsaku na okamžik otevře oči a zmateně kouká kde se vlastně ocitl,a chytne rychle správnou lahvičku a rychle opět zavírá oči a podává ji Kaede:"tady to je"Kaede se postaví a vezme mu mast z ruky,."Chlapče nevím co se to stebou děje,ale takhle naděláš více škody než užitku"Osaku"Já se omlouvám,....raději půjdu zase ven," otáčí se k odchodu.Kaede zavrtí hlavou nad jeho chováním a rychle pokračuje v práci,a už si ho nevšímá pro sebe si potichu říká :"holka vydrž to ještě malou chvili"Osaku vyjde ven a sedne si na zápraží:"doufám že to bude v pořádku" na klín mu vyskočí Nagoka.Kaede vše dodělá a zavolá na Osaku:"Už je to v pořádku,chceš jít dovnitř,budeš tu sní muset chvíli zůstat,a pak ji co nejrychleji vezmeš k otci ano??"Osaku vejde dovnitř:"takže se budeme muset vrátit domů? a smutně si sedne do jednoho kouta a zírá zase do země.Kaede se na něj podívá a řekne:"Ne musíš ji vzít za svým otcem Mirokem,on už bude vědět co dál a bude se moci o ni postarat."Osaku přikývne:"kdy budeme moci vyrazit,zítra??"Kaede rychle začne balit Sayiny věci:"musíte hned,já odcházím,musim se postarat i ostatní zraněné a nemohu se ji už déle věnovat.Ale musíte rychle ať ste v bezpečí."rychle se snimi rozloučí a odchází k jiné vesnici,ještě jednou se za nimi podívá a řekne si pro sebe,:"hodně štěstí chlapče."Osaku překvapeně vyskočí na nohy.Nagoka vyběhne ven a změní se:"tak dobrá vyrazíme tedy hned,"a opatrně jakoby štítivě vezme Sayu do náruče a vynese ji ven."Nagoko leť opatrně."Saya usíná ozdravujícím spánkem a nic nevnímá.Osaku pevně drží Sayu aby nespadla:"Za chvíli tam budeme neboj."Saya se spokojeně zavrtá Osakovi do náručí a tvrdě spí.Osaku málem překvapením spadne:"Nevrť se."Zamumlá si pro sebe.

Saya zastříhá ušima a začmuchá,ucítí jidlo,a zakručí ji v žaludkuOsaku zapřemýšli jestli vůbec něco jedli:"Budeš muset poškat,až dorazíme domů."Saya ve spánku zavrčí a vycení zuby..Osaku zamrká a řekne:"tak to je skvěly no."Saya pootevře oči a zavrčí na něj:"Mám hlad."Osaku se na ni podívá:"Budeš muset počkat.Snažím se nás dostat k otci:"Saya vzdychne a přitiskne se k němu,když si ale uvědomí že jsou nahoře a letí ve vzduchu se na něj vyděšeně podívá:"Co tu sakra děláme??"Osaku zrudne když ucítí jak se na něj Saya tiskne a zastřeným hlasem ji odpovídá:"Letíme za mým otcem.Kaede má ještě něco na práci"Saya rozmrzele koukne na červenajicího se Osaku:" a jak dlouho to bude ještě trvat??"kouká ne něj najednou tak mile.Osaku:"Přibližně asi tak 4 hodiny,moje vesnice je docela daleko a navíc je prakticky nepřístupná,."Saya se stále vrtí a nemůže najit vhodnou pozici na sezení.Osaku :"Nevrť se pořád."Saya na chvíli přestane,ale po chvíli začne znovu a vrtí se tak dlouho až cítí že z Nagoky sklouzává dolů.Osaku reflexivně chytne Sayu kolem pasu a vytáhne ji nahoru."Dávej trochu pozor ano.Pro Nagoku to není nic příjemného!!"Saya se na něj zkroušeně podívá:"Promiň",a sykne bolestíOsaku se znepokojeně koutkem oka podívá na Sayu:"Bolí to hodně?"Saya opře hlavu o jeho hruď."Už je to lepší,neboli to tolik jako na začátku",a podívá se mu do očí.

Osaku celý zrudne."ehmm.....hmmm" a posune ruku a pevněji obejme Sayu a přitiskne ji k sobě.Saya se o něj spokojeně opře a už je klidná.Osaku:"Za chvilku tam budeme,moje vesnice je za těmi kopci" a ukazuje na kopce v dálce,Saya pozvedne hlavu a jemně se přitom otře rty o jeho tvář:"Vidím to,konečně" a celá rudá se zpět schoulí do jeho náruče.Osaku ztěžka polyká:"Sayoo....?"Saya se zastydí:"Ano Osaku....?"Osaku se taky stydí:"Myslím,že by jsi si měla zkusit ještě usnout,...máme před sebou ještě tak 2 hodiny cesty"celý rudy ji pozoruje.Saya se mu podívá do očí a vlasy ji čechrá vítr:"Dobrá raději půjdu ještě spát sem unavená" a naoko zívne.Osaku si oddechne,a odkloní od ní hlavu aby neviděla jak se stydí.:"zkus to"Saya se mu zchoulí zpět do náruče a po chvili usíná.Osaku kouká do předu a přemýšlí:"Už tam konečně budeme,snad se nic nestalo a Otane to zvládla."Saya tvrdě spí a neví o světě.Osaku pobídne Nagoku aby zrychlila a sem tam koukne na spící Sayu.

Cesta trvá už nějakou dobu a tak začne Nagoku směřovat k zemi:"Nagoko....támhle přístaneme,kousek dál od vesnice"a začnou se snášet k zemi.Lehce po přistání šťouchne do Sayii,"probuď se Sayo."Saya otevře jedno oko a kouká na Osaku:" Co se stalo?"a sahá po svém luku a pokouší se vstát ale spadne zpět na zem a leží na zádech a kouká na nebe.Osaku se kní skloní a pomáhá ji pomalu na nohy:"Neboj jsme v bezpečí aspoň teda doufám."Saya si nechá pomoci a opře se oněj protože nemůže udržet rovnováhu a rozhlédne se po okolí:"taky doufám."Osaku:"Budeme muset projít tímhle lesem.Aspoň uvidíme,jestli se něco ve vesnici neděje."Saya se pomalu narovná a opírá se o svůj luk:"Dobrá tedy pomalu jdu za tebou."Osaku vyrazí k vesnici a najednou se zastaví,a zavětří:"Necítíš něco??"Saya se zastaví a opře se o luk a začmuchá:"Něco cítím ale nevím co toje??"Osaku vyděšeně vyrazí v před:"To jsou démoni"a na nic nečeká.Saya na něj zmateně kouká a pomalu se snaží se za ním utíkat ,ale moc ji to nejde,ještě štěstí že je tu Nagoka a přiskočí kní a Saya se z posledních sil se na ni vyšplhá a letí za utíkajícím Osakem.Osaku dobíhá k vesnici a zhrozeně se zastaví,nad vesnicí se vznáší ohromnémnožství démonů:"Otče,,,,,Otane...!!!!!"Saya dolétne za Osakem na Nagoce,a vyděšeně se dívá na nebe a blížíci se démony.Osaku si nevšímá Sayii a běží do vesnice,přímo do svého domu:"Otane,,Otče,,jste tu někdo??"a nepřítomným pohybem rozsekne jednoho démona napůl.Saya pobídne Nagoku a blíží se k vesnici,a vydí bojujícího Osaku s démony,vezme do rukou luk a začne po démonech střilet,Otane přibíhá k Osakovi:"Osaku!Jsem ráda že tě vidím"usměje se na něj a pomáhá mu likvidovat démony:"Jak jsi dopadl??!"

Žádné komentáře
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."