Gecumei

A

Afro Samurai

Název:Afro Samurai   
Počet dílů:5 TV Episod   
Datum natočení:January 4, 2007   
Firma:FUNimation/Spike TV   
Malíři:Takashi Okazaki, Tomohiro Yamashita
Režie:Fuminori Kizaki
Žánr:adventura,sci-fi
Téma:Samurai,
Čas jednoho dilu:25 minut
Opening Theme:
"Afro Theme" by RZA

Ending Theme:
"Afro Outro" by RZA   

Postavy:
Afro Samurai-Afro Samurai


Hlas dospělého Afra : Samuel L. Jackson
Hlas dospívajícího Afra : Phil LaMarr
Hlas dítěte Afra : Crystal Scales

Dřívější název je "Číslo dva," Afro venku loví  Justice, muže, který zabil jeho otce proto aby se dostal na vrchol samurajů,a stal se tak hlavním samuraiem. Jako dítě Afro brousil svoje zkušenosti jako šermíř,jeho styl byl ale zvláštní protože svoji zbraň ovládal pouze pravou rukou.Během bitvy s Jinem , ale ovládá svoji zbraň oběma rukama(drží totiž dvojné kopí), Afro je velice klidný invidiualní,oproti svému bratrovi.Má velice úzký vztah s otcem,ale mrzí ho že si ostatní myslí že je neschopný jen protože je malý.

Ačkoli vypadá chladně,je velice schopný spolupracovat a bránit svoje přátele.Jeho minulost je velice bolestivá,a také Justice později mu řekne  že se chová jako jeho otec,(ironická poznámka "jako měkoušek").Velice má rád limonádu.

Poprvé kdy Afro  konečně uspěje v boji proti mistrovi je povolán ke skupině válečníků a  v tu chvíli  se dozvídá,že po bitvě s Justicem umírá tragicky jeho otec.

Na konci jedné ze serii zabije Justice,a stává se sám"číslem jedna".Ale málem ho propíchne jedna  z Justicových špic , ta ale naštěstí projede skrz jeho afro a přelétne nad jeho hlavou.Tak je Afro zachráněn od smrti.

Jinno-Jinnosuke/"Kuma"

Hlas: Yuri Lowenthal

Bojovník který  nosí cybernetickou masku,stejnou jako Otusurův medvídek.Nosí ji od doby kdy byl dítětem v jejich dodjo.Jeho opravdové jmeno je ale "Kuma"(v japonském překladu "nést").Jinosuke má ohromnou schopnost dvojtého útoku s mečem,a je velice dobrým přítelem Afra ze dnů kdy spolu trénovali v dodjo. Při návratu pak Jinn potkává znovu svého přítele Afra,ale když Afro zabije jeho Pána Jino se vzbouří a dá slib že ho zničí. Jednu chvíli dlouho brečí,ale jeho robotické oko zůstavá bez slz.Ale Afra jeho slzy za žádnou cenu nezastaví ,i kdyby měl padnout. Jinno  má komplentně modifikované cybernetické tělo.Bez duše,vytvořené ze sedmi samurajů.Stane se z něj "vytvořený  samurai s neuvěřitelnou silou." Afro ho zastaví a znici jeho život i  podporu systemu, ale vypádá to že Kuma  znovu ošidí smrt a vrátí se s vyzvou za Afro samuraiem roky poté co je Justice mrtvý.Jenže jeho tělo je  tentokrát  kompletní modifikovane, jeví se více jako android  než lidský a cnostný člověk.Stáva se hlavou skupiny  Justicovy bandy. Jinno také znovu získá jako vojak svoji  masku,kterou opět začne nosit.ale tentorkát je ale číslo 2 a snaží se Afra zabít.
Ninja Ninja-
Voiced by: Samuel L. Jackson

"Ninja" je Afrův kompletní protiklad., vždy mluví a obvykle řekne nahlas co Afro nemůže  sám říct; obecně, Afro popírá  cokoliv on říká. Ninja Ninja mluví stereotypickou Africko-Americkou vernaculární angličtinou, a často kleje. Jak jeho jména naznačuje je v dresu ninji..Také ná opačné barvy než Afro, zatímco mají podobnou postavu a vlasy,Ninja  má vlasy schlíplé a bíle,afro je ma postavené a černé.Toto je nejlépe  vidět  nakonci episody 2. Tam je několik ukázek že  Ninja Ninja je bytost imaginarní, Afro je jediný kdo k němu mluvi, a i když  stále mizí když Afro není v bitvě a  nebo vnitřním konfliktu,i když není zranitelný ,ale jsou  on a Afro jsou knokautování vždy dohromady. Navzdory u RPG se objevuje  už velmi málo.Je později znovu viděn v Episode 4.  Ninja Ninja se zjevil náhle, když Afro ztratil své přátele a lásku. Na začátku  Episody 5, Odhalí že Ninja Ninja byl někdo kdo byl u zničení  Kumovi  stávky,symbolický způsob, jak je později vidět prohraje Afro životy svých přatel v tom to posledním dilu přiběhu.Také se v půli cesty  skrz episody  Afro setkává znovu s Justicem.Justice uvádí, že ho celou dobu sleduje přes jeho imaginárního přitele Ninju.Okiko-Okiku Voiced by: Kelly Hu
Otsuru Voiced by: Tara Strong
Okiko je mladá dívka,která se specializuje na umění hlavy. Otsuru je vynikající kuchařka a zbožňuje praci s ohněm.Stane se pro Afra přitelkyní,která mu nahradí někoho kohosi si pamatuje z dob kdy byl ještě chlapcem.Vzal ji k Mistrům meče dojo,kde je i jeho dobrý přítel Jino.Začne sním spolupracovat a pomáhá mu při jeho cestě.Celou dobu si Okiko myslí že je to chlapec,kterého potkala před hodně dlouhou dobou a do kterého se zamilovala.Poté co se spolu vyspí začne být tichá a přemýšlí jestli to není jeji bratr kterého už dlouho neviděla.Začne být zmatená a řekne mu že je Otsuru.Při jedné misi ji ale zabijí na veletrhu.Otsuru je velice odolná dívka a je s Afrem viděná v jedné episodě jak spolu hovoří o přátelích a koho kdo zradil.(pozn.episoda 5)


Rokutaro (Afro's Father)

Voiced by: Greg Eagles
Rokutaro byl číslo jedna v začátku serie, ztratil titul a život díky Justicovi. Jak dosáhl pozice hlavního v jejich skupině,věděl že musí zabít Justice, který usiloval o jeho život aby se on stal "číslem jedna".Díky válce se ale boje mezi nimi skončí,a zabíjeli jiné kteří usilovali o pozici prvního.V momentu kdy měli splněno Justice se neovládl a viděl jedinou cestu jak zastavit boje,a neuvěřitelnou silu všech hlav gangů,tak že zabije Rokutara a stal se ta "číslem jedna"(pozn. vůdcem všech)


Díly:1 Revenge-vznik 4:1.2007


2.The dream reader-vznik 11.1 2007


3-The empty seven clan-vznik 18.1 2007


4.duel-vznik 25.1.2007


5.justice-vznik:1.2.2007INFO:

Tv série je zasazena do Feudálního japonska.Kde se ale mluví i africkou skomolenou verzí angličtiny.Poslední komentáře
24.01.2009 11:49:22: Ta nová recenze se ti fakt moc povedla !!! smiley${1}
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."