Gecumei

Studia a nejznámější tvůrci

Gainax (ガイナックス gainakkusu) je japonské anime studio, které se nejvíce proslavilo televizním seriálem Neon Genesis Evangelion (zkráceně NGE). Gainax je znám díky svým ambiciozním, experimentálním anime a kontroverzním koncům. Po celou dobu své existence se studio Gainax potýkalo s rozpočtovými problémy a špatným managementem. Těsně po úspěchu NGE se Gainax vyhýbalo placení daní a jeho prezident, Takeshi Sawamura, byl odsouzen za daňový podvod.
Isao Takahata (高畑 勲) (* 29. října 1935, Udžijamada) je jeden z nejslavnějších a nejuznávanějších tvůrců japonských animovaných filmů – anime. Spoluzaložil s Hajao Mijazakim animátorské studio Ghibli, které také produkovalo jeho nejznámější filmy.
Studio Pierrot (スタジオぴえろ Sutajio Piero) je japonská anime společnost, založená v roce 1979 bývalým zaměstnancem Tatsunoko Production. Studio Pierrot jsou místní specialisté na žánr magical girl.

Společnost se jmenuje podle slova "pierrot" japonského převzatého slova pro slovo "klaun".

Nejúspěšnější anime seriály společnosti Pierrot jsou Yu Yu Hakusho a Saiyuki.

YYH vyhrálo cenu Animage Anime Grand Prix Award v roce 1993 a 1994, Saiyuki v roce 2000.
Norijuki Abe (阿部 記之 Abe Noriyuki) se narodil 19. července, 1961 v Kyoto. Živí se jako anime režisér, scenárista a zvukový režisér. Je známý díky spolupráci se Studiem Pierrot, ve kterém režíroval několik známých anime hitů typu Flame of Recca, Bleach, Yu Yu Hakusho. Noriyuki Abe dopomohl Yu Yu Hakushu vyhrát v roce 1993 a 1994 cenu Animage Anime Grand Prix.

Joe Hisaiši
 
"Texty a obrázky z tohoto webu nekopírovat bez svolení vlastníků."